Registration for the 2023-2024 season will open July 5!
Enrolling in Classes
Please click on the class to enroll in the class. If the class name is green, the class has availability. If the class name is red, the class is full.

Please select which classes you want to see and how you want them sorted.
Season: Class Type: Location:
Days:
SunMTuWThFSat
Check All / Uncheck All
Time: Instructor:
Availability: Dates:
After: Calendar Button
Before: Calendar Button
Sort By:
Apply Filters      Reset Filters
Tap III
Monday     2:30 PM - 3:15 PM     Kaileigh Bullard
Studio A     10-18     Register
Acro I (4-7)
Monday     4:00 PM - 4:45 PM     Emilee Ketron
Studio A     4-7     Register
True Beginner Clogging I (8+)
Monday     4:15 PM - 5:00 PM     Rylee Brooks
Studio B     8-12     Register
Acro I (BOYS CLASS)
Monday     4:45 PM - 5:30 PM     Emilee Ketron
Studio A     8+     Register
True Beginner Clogging I (Ages 5-7)
Monday     5:00 PM - 5:30 PM     Hannah Billingsley
Studio B     5-7     Register
Acro II / III
Monday     5:30 PM - 6:30 PM     Emilee Ketron
Studio A     7+     Register
Tap IV
Monday     5:30 PM - 6:30 PM     Kaileigh Bullard
Studio B     10+     Register
Acro IV
Monday     6:30 PM - 7:30 PM     Emilee Ketron
Studio A     7+     Register
Clogging Foundations for Competition Clogging
Monday     7:30 PM - 8:15 PM     Ciara Sherrod
Studio A     10+     Register
Clogging Foundations for Competition Clogging (7-12)
Monday     7:30 PM - 8:15 PM     Emilee Ketron
Studio B     7-12     Register
Clogging Foundations for Competition Clogging II
Monday     8:15 PM - 9:00 PM     Emilee Ketron
Studio A     11+     Register
True Beginner Teen/ Adult Clogging I
Monday     8:15 PM - 9:00 PM     Kaileigh Bullard
Studio B     14+     Register
True Beginner Clogging I
Tuesday     4:40 PM - 5:25 PM     Rylee Brooks
Studio B     6 mo-12     Register
Line Dancing
Tuesday     5:15 PM - 5:45 PM     Kaileigh Bullard
Studio A     13+     Register
Adult Tap II
Tuesday     5:45 PM - 6:15 PM     Kaileigh Bullard
Studio A     18+     Register
Musical Theatre IV
Tuesday     8:30 PM - 9:30 PM     Kaileigh Bullard
Studio A     11+     Register
F4 Clogging Team
Wednesday     4:00 PM - 6:15 PM     Kaileigh Bullard
Studio A     12-18     Register
Tap I
Wednesday     5:30 PM - 6:00 PM     Rylee Brooks
Studio B     8-13     Register
Hip Hop I / II
Wednesday     6:05 PM - 6:35 PM     Ciara Sherrod
Studio B     4-7     Register
Jazz III
Wednesday     7:25 PM - 8:25 PM     Ciara Sherrod
Studio A     12-18     Register
Barre Exercise Class
Thursday     1:30 PM - 2:15 PM     Ella Hunter
Studio A     15+     Register
Adult Ballet I / II
Thursday     2:15 PM - 3:00 PM     Ella Hunter
Studio A     18+     Register
Ballet I (6+)
Thursday     4:30 PM - 5:30 PM     Bernadette Turnage
Studio A     6-10     Register
Ballet II
Thursday     5:30 PM - 6:30 PM     Bernadette Turnage
Studio A     11-18     Register
Ballet III
Thursday     6:30 PM - 7:30 PM     Bernadette Turnage
Studio A     10-18     Register
Prepointe
Thursday     7:30 PM - 8:30 PM     Bernadette Turnage
Studio A     12-18     Register
Contemporary III
Thursday     8:30 PM - 9:30 PM     Ciara Sherrod
Studio A     12+     Register
Musical Theatre I / II
Friday     4:00 PM - 5:00 PM     Kaileigh Bullard
Studio A     6+     Register