Welcome                  Login
     

Fall 2018-19 registration is now available!! Register today! Classes run Sept 10-June 2

Having trouble finding a class to fit your schedule? Please contact us at 716-694-5196, we are always happy to help!
Enrolling in Classes
Please click on the class to enroll in the class. Hover your mouse over a class to see more details about the class. Or, click here for help finding the perfect class.

   

Saturday
9AM
Class Name: Combo 1
Ages: 2 yrs-3
Class Type Name: Combo
Instructor Name: Julia Janson
Location: Studio 3
10 spots available
0 waitlisted
Class Name: Baby & Me
Ages: 18 mo-3
Class Type Name: Combo
Instructor Name: Brodie Halladay
Location: Studio 1
6 spots available
0 waitlisted
Class Name: Baby Acro
Ages: 4-6
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Caitlin Celis
Location: Studio 2
1 spots available
1 waitlisted
10AM
Class Name: Combo 2
Ages: 3-4
Class Type Name: Combo
Instructor Name: Brodie Halladay
Location: Studio 1
0 spots available
0 waitlisted
Class Name: Combo 3
Ages: 4-5
Class Type Name: Combo
Instructor Name: Caitlin Celis
Location: Studio 2
6 spots available
0 waitlisted
11AM
Class Name: Acro 1
Ages: 6-10
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Caitlin Celis
Location: Studio 2
0 spots available
0 waitlisted
Class Name: Tumbling
Ages: 6-18
Class Type Name: technique
Instructor Name: Liza Schnitzer
Location: Studio 1
11 spots available
0 waitlisted
12PM
Class Name: Primary Split 1 Saturday
Ages: 5-7
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Brodie Halladay
Location: Studio 1
11 spots available
0 waitlisted
1PM
Monday
9AM
Class Name: Baby & Me Monday
Ages: 18 mo-3
Class Type Name: Combo
Instructor Name: Jill Lindell
Location: Studio 3
10 spots available
0 waitlisted
10AM
Class Name: Combo 1 Monday
Ages: 2 yrs-3
Class Type Name: Combo
Instructor Name: Jill Lindell
6 spots available
0 waitlisted
11AM
12PM
1PM
2PM
3PM
4PM
Class Name: Acro/Hip Hop
Ages: 7-9
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Samantha Testa
Location: Studio 1
6 spots available
0 waitlisted
5PM
6PM
Class Name: Acro 4 & 5
Ages: 10-16
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Samantha Testa
Location: Studio 1
8 spots available
0 waitlisted
7PM
Class Name: Hip Hop 4 & 5
Ages: 10-16
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Samantha Testa
Location: Studio 1
14 spots available
0 waitlisted
Tuesday
4PM
Class Name: Ballet 1 & 2
Ages: 7-9
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Emily Codick
Location: Studio 1
15 spots available
0 waitlisted
5PM
Class Name: Tap 1 & 2
Ages: 7-9
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Alexis Kluge
Location: Studio 1
15 spots available
0 waitlisted
6PM
Class Name: Jazz 1 & 2
Ages: 7-9
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Alexis Kluge
Location: Studio 1
10 spots available
0 waitlisted
7PM
Class Name: Ballet/Lyrical Split 5
Ages: 12-16
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Angela Disorbo
Location: Studio 2
16 spots available
0 waitlisted
8PM
Wednesday
4PM
Class Name: Baby Acro Wednesday
Ages: 4-6
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Jill Lindell
Location: Studio 2
7 spots available
0 waitlisted
5PM
Class Name: Combo 3 Wednesday
Ages: 4-5
Class Type Name: Combo
Instructor Name: Jill Lindell
Location: Studio 2
2 spots available
0 waitlisted
6PM
Class Name: Tap 3 & 4
Ages: 10-13
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Angela Disorbo
Location: Studio 2
10 spots available
0 waitlisted
7PM
Class Name: Jazz 3 & 4
Ages: 10-13
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Kiara Stuart
Location: Studio 2
8 spots available
0 waitlisted
8PM
Thursday
4PM
Class Name: Combo 1 Thursday
Ages: 2 yrs-3
Class Type Name: Combo
Instructor Name: Angela Disorbo
Location: Studio 1
9 spots available
0 waitlisted
Class Name: Musical Theatre 1 & 2
Ages: 8-11
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Julia Janson
Location: Studio 2
17 spots available
0 waitlisted
5PM
Class Name: Ballet 3 & 4
Ages: 10-13
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Jennifer Trybuskiwicz
Location: Studio 2
17 spots available
0 waitlisted
Class Name: Combo 2 Thursday
Ages: 3-4
Class Type Name: Combo
Instructor Name: Brodie Halladay
Location: Studio 1
1 spots available
1 waitlisted
6PM
Class Name: Acro 3 & 4
Ages: 10-13
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Angela Disorbo
Location: Studio 2
13 spots available
0 waitlisted
Class Name: Tap 5
Ages: 13-18
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Emily Codick
Location: Studio 1
12 spots available
0 waitlisted
7PM
Class Name: Hip Hop 3 & 4
Ages: 10-13
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Angela Disorbo
Location: Studio 2
13 spots available
0 waitlisted
Class Name: Jazz 5
Ages: 13-18
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Emily Codick
Location: Studio 1
11 spots available
0 waitlisted
8PM
Class Name: Hip Hop 5
Ages: 13-18
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Angela Disorbo
13 spots available
0 waitlisted
9PM
Friday
4PM
Class Name: Baby Acro Friday
Ages: 4-6
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Kiara Stuart
Location: Studio 3
7 spots available
0 waitlisted
Class Name: Combo 2 Friday
Ages: 3-4
Class Type Name: Combo
Instructor Name: Alexis Kluge
Location: Studio 2
7 spots available
0 waitlisted
5PM
Class Name: Primary Split 1
Ages: 5-7
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Kiara Stuart
Location: Studio 3
1 spots available
0 waitlisted
Class Name: Primary Split 2
Ages: 7-9
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Jennifer Trybuskiwicz
Location: Studio 2
4 spots available
0 waitlisted
6PM
Class Name: Acro 1 & 2
Ages: 6-10
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Kiara Stuart
Location: Studio 3
4 spots available
0 waitlisted
7PM
Class Name: Hip Hop 1 & 2
Ages: 6-10
Class Type Name: Recreational
Instructor Name: Jennifer Trybuskiwicz
Location: Studio 3
13 spots available
0 waitlisted
8PM